Fakty o czystym miodzie!

 Miód jest jednym z najstarszych znanych nam źródeł pożywienia. Ten fascynujący płyn tworzą pszczoły miodne z nektaru kwiatów. Zobaczmy, jakie naukowe rzeczy mamy dla miodu i wielkich pszczół miodnych.


Dzięki czytelnikowi naukowemu Ashalaya z Racine w Wisconsin, USA , dowiedzieliśmy się o naprawdę ciekawym fakcie chemicznym :


Miód się nie psuje.

To chyba jedna z największych właściwości miodu. Można go postawić w dowolnym miejscu przez tysiące lat i się nie zepsuje. W rzeczywistości jadalny miód znaleziono w grobowcu starożytnego egipskiego faraona króla Tuta!


Miód zawiera duże ilości fruktozy i glukozy . Naturalnie to czyni go idealnym słodzikiem – znacznie słodszym – prawie o 20 do 60 procent więcej – niż sam cukier!


Można by pomyśleć, że taka słodka rzecz byłaby tak szkodliwa dla twojego zdrowia. Wcale nie tak! Miód nie zawiera tłuszczów ani cholesterolu . Nie zawiera również sodu. Często mówi się, że tak naprawdę moglibyśmy żyć tylko z miodowej diety, ponieważ uważa się, że jest to jedyny rodzaj pożywienia, który zawiera wszystkie niezbędne substancje do podtrzymania normalnego życia ludzkiego, chociaż byłoby dość nudne mieć tylko miód, co?


Przyjrzyjmy się wspaniałemu źródłu miodu – fantastycznemu stworzeniu zwanemu pszczołą miodną. Czytelnik naukowy Jieian opowiada nam niesamowity fakt z biologii :

Pszczoły miodne pozostają niezmienione w formie i strukturze od 20 milionów lat .

Tak, teraz jest jeden gatunek, któremu możemy zaufać prawie we wszystkim, co robi, prawda? Z pewnością muszą wiedzieć, co robią! I nie patrzą na emeryturę w najbliższym czasie, ponieważ pszczoły miodne to nie tylko jeden z najstarszych gatunków, ale także jeden z najbardziej pracowitych.


Pszczoła miodna może odwiedzić około 2000 kwiatów dziennie , lecąc około 25 kilometrów na godzinę! To nie wszystko. Potrzeba było około 2 milionów kwiatów , aby te małe stworzenia odwiedziły zaledwie pół kilograma miodu! Mało tego, tylko jedna rodzina pszczół miodnych może wyprodukować od 30 do 40 kilogramów miodu w ciągu roku . Czy ktoś może to pokonać?


Pamiętajmy więc, ile ciężkiej pracy wkłada się w jedną łyżkę miodu, którą tak smacznie wykorzystujemy jako część naszego pożywienia.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mimo pandemii zapotrzebowanie na powierzchnię biurową nie słabnie. Do 2025 roku to wynajmujący będą dyktować warunki